Életmód változtatási tanácsok

Ahhoz, hogy elkerüljük a betegségeket, nemcsak az egészséges táplálkozásra kell odafigyelnünk.

Életmódunkat is meg kell változtatnunk: ki kell küszöbölnünk káros szenvedélyeinket, rossz szokásainkat, helytelen életfelfogásunkat. És ne feledjük a mondást: ép testben ép lélek -- ami fordítva is érvényes: az ép lélektől ép a test.


Nagyon fontos, hogy ne dohányozzunk, és ne fogyasszunk túlzott mennyiségben alkoholt. (De alkalmanként (pl. ünnepekkor) elfogyaszthatunk egy-három deciliter jó minőségű bort -- mindig jó minőségű italt válasszunk!) A kávét lehetőség szerint helyettesítsük élénkítő hatású teával. Ilyenek például a hibiszkuszvirág-, borsmenta-, csipkebogyótea stb. Havonta legalább 1-2 napig tartsunk lékúrát, böjtöt, vagy nyers zöldség- és gyümölcsnapot. A kevesebb ételbevitel mindig egészségesebb, mint a túlzásba vitt. A több napig tartó böjthöz (Breuss-, Mayer-, Gerson-diéta) mindig kérjük ki orvosunk véleményét!

Mozogjunk! De ne ugorjunk fejest a mély vízbe – ha egész héten ülő munkát végzünk, ne tegyük ki szervezetünket a hirtelen intenzív fizikai igénybevételnek! A tornát, mozgást kezdjük fokozatosan. Nagyon jót tesz az egészségünknek, és jó közérzetet biztosít a kalanetika (calanetics), a jóga, a biciklizés, a séta a friss levegőn, vagy a kerti munka. Mindenki keresse meg a számára legmegfelelőbb mozgást! Időnként azonban próbáljuk ki a semmittevést is vagy relaxáljunk, jógázzunk, imádkozzunk.
Immunrendszerünket rendszeresen tartsuk edzésben: szaunával, Kneipp-kúrával friss levegőn való tartózkodással az év minden évszakában.
Mindenképpen aludjunk eleget! A legjobban akkor pihenjük ki magunkat, ha legalább egy órával éjfél előtt fekszünk le. Ha rossz alvók vagyunk, ne használjunk altatókat, folyamodjunk inkább a természetes módszerekhez!
Csak a nélkülözhetetlen vegyszereket tartsuk benn a lakásban – és a kozmetikumokat is csak korlátozottan használjuk!
Természetes alapanyagú, jól szellőző ruhaneműt és lábbelit vásároljunk, és mindig az időjárásnak megfelelően öltözködjünk (rétegesen).
Ha csak tehetjük, méressük be lakásunkat, lakterünket, munkahelyünket radiesztával, hogy ki tudjuk védeni a káros földsugárzást. Kerüljük az elektromos hatásokat: ne aludjunk tévé, rádió és más elektromos berendezés közelében! Fogaink amalgámtöméseit is cseréltessük ki – különösen veszélyes, ha a szájban az amalgám mellett más fém is található.

Az egyszerűbb betegségek gyógyításába, tehát még mielőtt komolyra fordulna az állapotunk, lehetőleg vonjuk be a természet erőit (alkalmazzuk a természetes módszereket, mint pl. gyógynövényteák fogyasztása, inhalálás, gargalizálás, borogatás stb.).

A nyugodt életvitel mellett fontos az „én-határok” védelme. Ésszerű keretek között tudni kell „nem”-et mondani – nem kell mindig és mindenkinek megfelelnünk! Tartsuk be az egyensúly és mértékletesség elvét életünk minden területén – egy kis idő múlva garantáltan sokkal jobban fogjuk érezni magunkat a bőrünkben, testünkben!

Szerző: Dr. Tóth Erzsébet, orvos
Megjelent partneroldalunk a Netbarátnő hozzájárulásával.


Böjtikutya, avagy csalánba nem üt a ménkű
Megpróbáltam nektek leírni és összefoglalni a az elmúlt hetemet, amelyben a léböjt rögös országútján barangoltam. Szeretném, ha a tapasztalataim segítenék azokat, akik bizonytalanok vagy lemondóak magukkal szemben. Ez egy járható út! »

90 napos diéta, nekem bevált!
Sok diétát kipróbáltam. Jártam már orvosnál is, aki kimondottan az anyagcserével foglalkozik, próbáltam már drága fogyasztószereket is, de egyiknél sem volt sikerélményem, ami a fogyást illeti. Csak híztam és híztam! Ez egy olyan diéta, ami nem kerül különösen... »




Minden jog fenntartva © 2024, www.fogyokurak.hu | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Kapcsolat: info (kukac) fogyokurak.hu | WebMinute Kft.