Tavaszi méregtelenítés - hogyan kezdjünk hozzá?

A méregtelenítő kúrát olyankorra érdemes tervezni, amikor az ember kicsit ki tud szakadni a hétköznapokból, alacsonyabb fokozatra tud kapcsolni, alkalmat tud találni a lazításra, pihenésre is. A legnagyobb fizikai vagy szellemi megterhelések idején semmiképpen sem szabad böjttel, méregtelenítő kúrával gyötörni a szervezetet. Sokan vannak, akik a diéta drasztikus módjára esküsznek, és néhány napon keresztül semmiféle ételt nem vesznek magukhoz, csak folyadékot fogyasztanak. Ez a teljes táplálékmegvonás azonban veszélyes is lehet, az orvosok semmiképpen sem javasolják. A szervezetnek működései ellátásához feltétlenül szüksége van bizonyos tápanyagokra: fehérjékre, szénhidrátra, esszenciális zsírsavakra, vitaminokra, ásványi anyagokra… Ha ezekből a minimális mennyiséget sem biztosítjuk a számára, annak rosszullét, hányinger, teljes kimerültség lehet a következménye.

Sokan a gyors fogyás reményében vállalják, hogy napokon keresztül szinte egyáltalán nem esznek. Ezek a remények azonban utólag mindig szertefoszlanak, sőt, megbosszulják magukat. „Amikor az ember nem vesz magához táplálékot, a szervezet elsőként nem a zsírokat bontja le, hanem vizet veszít. Ilyenkor nem a zsírpárnák vékonyodnak, hanem csak az izomtömeg csökken. Amikor pedig újra tápanyaghoz jut a szervezet, gyorsan visszaépíti, amit a táplálékhiány idején elveszített, és még további zsírraktárokat is képez” (jojó effektus). Mivel szervezetünknek megvan a saját méregtelenítő rendszere, ajánlatos ezeket megerősíteni. A májunk, vesénk, tüdőnk, bőrünk részt vesz ebben, segítsük munkájukat! A bőr a szaunával, testmozgással ; a vesék a megnövelt folyadékbevitellel ; a máj a táplálékok megvonásával ; a belek rostpótlással és az emésztési folyamat serkentésével ; a tüdő pedig a friss levegőn végzett testmozgással , dohányzás mellőzésével méregteleníthető a legegyszerűbben. Egy-két napig csak nagyon könnyű ételeket fogyasszunk, kis mennyiségben, és a szokásosnál is több folyadékot vigyünk be szervezetünkbe, hogy „átmossa” a leterhelt tápcsatornát. Ilyenkor tartózkodni kell nemcsak a nehezebb ételektől, de a kávétól, az édességtől, az alkoholtól, a cigarettától is. Legjobb, ha a tisztító diéta keretében ez alatt az egy-két napos időszak alatt csak zöldségeket és gyümölcsöt, szénsavmentes ásványvizet és méregtelenítő hatású gyógyteákat fogyaszt az ember. A tisztítókúrák nagyszerű kiegészítései lehetnek különféle méregtelenítő hatású kezelések is: például a hidromasszázs fürdő, a testre felvitt különböző pakolások, az elhalt hámsejteket a test teljes felületéről eltávolító bőrradírozás, a különféle illóolajos arc- és testkezelések. Néhány nap alatt a szervezet csodálatos módon képes megújulni és új energiákkal feltöltődni, ha a tisztulás lehetőségét biztosítjuk számára. Egy-két dolgot beépítve életmódunkba pedig hosszútávon javítunk egészségünkön, alakunkon, bőrünk állapotán.

Mire kell odafigyelnünk?

Nem szabad tehát hirtelen belevágni, legjobb ha szépen fokozatosan térünk át és szoktatjuk szervezetünket egy egészségesebb életmódhoz, hisz egyik méregtelenítésnél sem fog csoda történni, pláne nem 3 nap alatt…hiába ígérik a különféle magazinok. Kezdésnek elég, ha az alábbiak közül megfogadunk pár tippet és igyekszünk minden nap betartani belőlük annyit, amennyit tudunk:

- Reggelizzünk!
Igen, mindenki korán kel és rohan a munkába, van aki nem éhes még ilyenkor és kinek van kedve/ideje indulás előtt még reggelivel macerázni…de ha előző nap vásárolunk pár gyümölcsöt, joghurtot, igazán nem tart semeddig bedobni a táskába! Ebédig ellátja szervezetünket, agyunkat megfelelő tápanyaggal, könnyebben tudunk koncentrálni a feladatokra. Aki végképp nem tud reggelizni, akkor is legyen nála valami egészséges harapnivaló, ha napközben megéhezne ahhoz nyúljon, ne csokihoz vagy péksüteményhez.

- Igyunk több folyadékot!
Egy nap folyamán fél liter folyadékot vesztünk csak légzés során, nem számítva a fizikai igénybevétel során leadott, kiizzadt veszteséget nézve. Dehidratálva tengetjük napjainkat, bár szervezetünk szomjúsággal jelez ha innunk kellene, legtöbbször ezt figyelmen kívűl hagyjuk vagy nem megfelelő folyadékkal próbáljuk enyhíteni. A szénsavas, cukros üdítők és a kávé NEM megfelelőek a folyadékpótlásra! Igyunk vizet, teát! Olcsóbb és egészségesebb is. :) 2-3 litert bátran igyunk meg naponta. Kimossa szervezetőnkből a méreganyagokat.

- Mozogjunk!
Napi fél órát. Ezt nem nehéz kivitelezni, elég ha pár megállót gyalog teszünk meg hazafele, használjuk a lépcsőt, vagy elmegyünk sétálni. Kiszellőzteti a fejünket és javítja az anyagcserét is.

- Kávé helyett zöld tea!
A koffein vizet von el a szervezetből és lerakódásokat okoz a kötőszövetben. Helyettesítsük zöld teával, ami ugyanolyan élénkítő hatással rendelkezik, csak sokkal egészségesebb, tele van vitaminokkal, ásványi sókkal és erősíti az immunrendszert.

- Próbáljuk ki a sós fürdőt!
Tegyünk a fürdővízhez fél kg sót, ebben pihenjünk 15-30 percig, ellazítja az izmokat, megnyugtatja a bőrt, szinte kiszippantja belőlünk a méreganyagokat! :) Igyekezzünk inkább fürdésre használni a sót, mintsem az ételek ízesítésére, hamar meg lehet szokni a kevésbé sós ízt.

- Vacsorázzunk, de ne együnk este 20h után!
Este az alváshoz már nincs szükségünk rengeteg energiára, egy könnyű vacsora ami salátát is tartalmaz tökéletes. Ne essünk abba a hibába, hogy teletömjük magunkat a nap végén, amit ilyenkor fogyasztunk el, az már sajnos zsírpárna képében fog visszaköszönni, hisz éjszaka már nem égeti el a testünk a bevitt táplálékot úgy ahogy azt kéne. Az alvás is pihentetőbb, ha szervezetünket hagyjuk végre, nem dolgoztatjuk még ekkor is…

-Takarítsuk meg otthonunkat az ártalmas szerektől!
A szódabikarbóna, citrom, ecet, mosószóda, mosódió tökéletesen alkalmasak takarításra, mosásra, jelentősen olcsóbbak és ártalmatlanabbak egészségünkre nézve, mint a hipermarketekben kapható mérgek.

Mit nyerünk a méregtelenítéssel?


Ez a pár tipp segíthet, hogy közelebb kerüljünk a valamikor egészségesen működő szervezetünkhöz és távolabb a fejfájástól, fáradékonyságtól, elhízástól. A táplálkozásra visszatérve, nem véletlenül csak a reggelit és a vacsorát emeltem ki. Azt eszünk egész nap amit megkívánunk…a fontos, hogy ne legyen tele a fent említett mesterséges adalékokkal és ne édesség legyen! Mielőtt eszünk, igyunk meg egy pohár vizet, hamarabb jól fogunk lakni. Vásárlásnál előszőr nem éppen berögzült mozdulatokkal tesszük majd a zöldséget-gyümölcsöt a kosárba, de amint eltelik 1-2 hét, észrevétlenül lecserélődnek a helytelen táplálkozási szokásaink, szervezetünk kívánni fogja a számára szükséges élelmiszereket. legyünk nyitottak és igyekezzünk változatosan vásárolni, ne mindig ugyanazt együk! A méregtelenítés pozitív hatásai már pár napos kúrát követően is észrevehetőek. Hatékonyabb lesz a táplálék feldolgozása, kiegyensúlyozottabb az anyagcsere, erősödik az immunrendszer és javulnak a szervezet öngyógyító folyamatai. Na és persze súlycsökkenés várható, hiszen a felhalmozódott méreganyagok távozásával javul az emésztés. Kicsattanó egészség, könnyed élet, erős immunrendszer és szép, tiszta bőr lesz a jutalma annak, aki belevág.

Sok sikert és kitartást kívánok!:)
(A cikket beküldte: Miss1857)



Vénusz-diéta-ciklus
Hallottam egy nagyon érdekes dolgot a Vénusz diétáról, miszerint kapcsolatba hozható a ciklusunkkal. Érdekes lehet mindazok számára, akik pusztán diétáznak, érdekes lehet azoknak is, akiknek kérdéseik vannak a ciklusuk tekintetében, és érdekes lehet azoknak, akik... »

Monodiéták
A böjti technika egyik variációja a monodiéta, melynek során meghatározott ideig (ez lehet néhány nap, vagy naponta változóan) csak egyfjajta étel fogyasztható. A monidiéták közül a legközismertebb és legnépszerűbb a szőlődiéta, a rizsdiéta és a burgonyadiéta. »




Minden jog fenntartva © 2024, www.fogyokurak.hu | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Kapcsolat: info (kukac) fogyokurak.hu | WebMinute Kft.